Jeśli mamy już wspólnie ustaloną ostateczną wersję układu funkcjonalnego to przechodzimy do wyboru mebli, ustalenia kolorystyki wnętrza, wyboru płytek i innych detali. Jeśli klient ma już swoją wizję mebli lub np. płytek i wie, że akurat takie a nie inne materiały na pewno chce mieć w domu,  to kieruję się jego wyborem. Jeśli natomiast nie wie jakie mają być  meble to przedstawiam mu swoją propozycję. Inspiracją są zdjęcia mebli znalezione na stronach internetowych lub też wykonane przeze mnie zdjęcia mebli w sklepach meblowych lub zdjęcia z targów wnętrzarskich.

Podobnie ma się sprawa z wyborem materiałów wykończeniowych. Warto jednak wszystkie propozycje materiałów wykończeniowych obejrzeć na żywo nie tylko w internecie. Teraz przychodzi moment na wizyty w sklepie. Jeśli klient czuje się pewniej przy wyborze materiałów wykończeniowych w moim towarzystwie zawsze służę taką pomocą.

Jeśli jednak nie uda nam się obejrzeć interesującego nas modelu sofy czy fotela w materiale wybranym przez klienta z powodu braku na ekspozycji zamawiam u producentów próbki materiałów obiciowych.

Propozycje wyposażenia każdego projektowanego wnętrza przedstawiam na moodbordach

Do tej pory klient widział na papierze tylko kreski i czasem trudno mu się zorientować czy to stolik czy to szafa. Dlatego przechodzimy do najprzyjemniejszej części tego etapu projektowania a zarazem najbardziej czasochłonnej – tworzenia modelu 3D wnętrza oraz przygotowania fotorealistycznych wizualizacji.

Poniżej model 3D wnętrza domu jednorodzinnego stworzony w programie 3ds max oraz wizualizacja wnętrza.


Każdy etap procesu ma swoją specyfikę i konkretne elementy.

Kliknij na zdjęcie etapu i przeczytaj więcej!